logo

Jesienno-zimowa aura, szybka jazda, ryk silnika, ostre zakręty i bliskość rafinerii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z LOTOS Rally Team spotkali się z kibicami i odbyli pierwszy taki rajd w historii. W rolę pilota Kajto mógł wcielić się m.in. 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji LOTOS.

Sport

Niedawno Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z LOTOS Rally Team ukończyli Rajdowe Mistrzostwa Świata w kategorii WRC2 stając na drugim stopniu podium, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzów Świata. Grupa LOTOS, która jest głównym sponsorem duetu rajdowców, podziękowała całej drużynie za trud, poświęcenie i ciężką pracę podczas minionego sezonu, które zaowocowały osiągnięciem sukcesu. Kajetan i Maciej otrzymali wyjątkowe mapy z zaznaczonymi miejscami rajdów. Wiadomo już, że koncern będzie dalej wspierał zespół LOTOS Rally Team.

Po konferencji prasowej rozpoczął się tzw. co-drive, czyli pełen emocji i adrenaliny, wspólny przejazd samochodem sportowym. To pierwszy taki rajd w historii, który odbył się na terenie rafinerii Grupy LOTOS. – To dla mnie wyzwanie. Muszę jeździć po ciasnych uliczkach najlepiej szybko i widowiskowo – mówił Kajetan Kajetanowicz. – Dziękujemy za te wszystkie lata i za organizację co-drive’u przed warszawską Barbórką. Dzięki waszemu zaangażowaniu, udaje się pokazać kawałek naszego rajdowego świata. Mamy najlepsze auto na świecie i najlepszych kibiców – dodawał.

Kajto2

W ekstremalnym przejeździe w roli pilota wzięli udział – oprócz członków Zarządu Grupy LOTOS i przedstawicieli mediów – także zwycięzcy konkursu zorganizowanego wśród pracowników LOTOSU oraz 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji LOTOS. – To najlepszy prezent na świecie – powiedział chłopiec po wyjściu z auta.

To już 11 rok naszej współpracy z Kajto. Przeszliśmy przez rajdy Polski, Europy, teraz świat. Chciałbym, byśmy wszyscy kibicowali temu zespołowi. Wiele się od siebie uczymy. Gratuluję i trzymam kciuki za Was w przyszłości – powiedział na konferencji prasowej Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Mamy Wicemistrzów Świata w Rajdach, polską piłkę, skoczków. To nie bierze się znikąd. Ich wyniki to ich praca, ale to, że oni są u nas, to wynik dobrej pracy naszych ludzi. Mamy cel na kolejny rok. Wiemy, że będziemy dalej razem – dodawał Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS.

Co-drive na terenie Grupy LOTOS był dla Kajto testem przed sobotnim rajdem Barbórki. To największe motorsportowe wydarzenie w stolicy Polski, do którego zgłosiło się ponad 100 załóg, w tym LOTOS Rally Team. Kajetan Kajetanowicz jest siedmiokrotnym triumfatorem tych zawodów.

 ***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Kajto w rafinerii

Udostępnij