logo

MOP Pawliki jest pięćsetną stacją w sieci LOTOS. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w środę 18 grudnia. Stacja usytuowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem i Warszawą przy drodze krajowej nr 7. To jednocześnie 21. Miejsce Obsługi Podróżnych funkcjonujące pod marką LOTOSU.

Działalność handlowa

Zgodnie z obowiązującym w Polsce rozróżnieniem MOP Pawliki należy do kategorii II. Oprócz parkingu oraz toalet kierowcy mogą tu zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. Na stacji dostępne są paliwa PB 95, PB 98 Dynamic, ON, ON Dynamic, ON TIR i AD Blue. Do dyspozycji podróżnych jest duży parking na 74 miejsca, w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 6 miejsc dla osób podróżujących z dziećmi, 34 miejsca dla aut ciężarowych oraz 3 miejsca dla autokarów. W cieplejsze dni korzystać można z letniego ogródka i wiat piknikowych .

79378827_2455193078062264_4648167200056672256_n.jpg

Na stacji działa też Cafe Punkt oferujący pełną ofertę gastronomiczną. Oprócz wyśmienitych hot dogów, zapiekanek i kanapek można tu również znaleźć szeroką ofertę dań obiadowych, zup, sałatek i śniadań, przygotowywanych na miejscu przez pracowników stacji. Oczywiście można też napić się świeżo zmielonej, aromatycznej kawy lub zamówić świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Na stacji otwarty został także koncept Subway dla kierowców preferujących kanapki tej uznanej marki. Do dyspozycji najmłodszych pasażerów czeka plac zabaw oraz kącik do zabawy wyposażony w gry komputerowe. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać ze specjalnego pokoju wyposażonego m.in. w kuchenkę mikrofalową.

Uroczyste otwarcie MOP Pawliki to ważny kamień milowy dla naszej spółki. Tym bardziej cieszy fakt, że oddajemy do użytku kierowców nowoczesną stację z funkcjonalnym projektem wnętrza, nad którym pracowaliśmy przez wiele miesięcy – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa.

Na MOP Pawliki doskonale widać nowy trend LOTOSU w projektowaniu stacji paliw. Jego ideą jest stworzenie nowoczesnego miejsca do wszechstronnej obsługi podróżnych, nie tylko kierowców. Stacja posiada również system digital signage ułatwiający komunikację z klientami, a na monitorach wyświetlana jest oferta sklepowa oraz gastronomiczna, prezentowane są również aktualne promocje.

79665335_2557313327821152_6552381967675949056_n.jpg

Nowa stacja to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne estetycznie, ale również bardzo funkcjonalne. Nowy koncept wnętrza pomaga nam realizować nasze założenia biznesowe i strategiczne. Jesteśmy przekonani, że klienci polubią MOP Pawliki, a my będziemy osiągać cele sprzedażowe – tłumaczy Adam Pawłowicz, wiceprezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa ds. handlu detalicznego.

Spółka LOTOS Paliwa posiada już sieć 500 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. O popularności marki świadczą deklaracje kierowców, z których co piąty wybiera LOTOS na miejsce tankowania pojazdu. LOTOS jest również wiceliderem w segmencie MOP.

W strategii naszej grupy kapitałowej zapisaliśmy systematyczny rozwój sieci stacji LOTOS, dlatego otwarcie 500. stacji to dla nas duży sukces. Chcemy, by LOTOS był silną marką. Wierzymy, że MOP Pawliki będzie świetnym miejscem na odpoczynek i przerwę w podróży – mówi Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Zarządu Grupy LOTOS.

21. MOP pod marką LOTOSU

MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. W sieci LOTOS działa obecnie 21 MOP-ów. Korzystają z nich kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 oraz drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, świetnie zaopatrzone sklepy. MOP-y to także 1/3 stacji spośród pierwszych 50 stacji, które LOTOS chce wyposażyć w szybkie ładowarki do aut elektrycznych.

stacja.jpg

Zgodnie z obowiązującym w Polsce rozróżnieniem MOP Pawliki należy do kategorii II. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – MOP-y I kategorii – wyposażone są przede wszystkim w parking oraz toalety (+ opcjonalnie mały punkt gastronomiczny). Na MOP-ach II kategorii kierowcy mogą zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. Znajdują się tam również miejsca postojowe wyposażone w kompresor, odkurzacz i inne urządzenia do obsługi pojazdów oraz miejsca informacji turystycznej. MOP III kategorii natomiast może posiadać obiekty z miejscami noclegowymi lub inne, np. punkt pocztowy, ubezpieczeniowy, bank lub biuro turystyczne. Często jest to MOP dwustronny (położony po dwóch stronach autostrady), połączony kładką dla pieszych.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij