logo

Grajewo to kolejne miejsce, gdzie młodzi piłkarze będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem najlepszych trenerów. Na mapie programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM pojawił się 16. ośrodek – KS Warmia Grajewo. Uroczyste otwarcie odbyło się 23 listopada br.

CSR - Sport

Klub Sportowy Warmia Grajewo został założony w 1924 roku i jest jednym z najstarszych klubów sportowych w północno-wschodniej Polsce. Nazwa to wyraz integralności z ziemią Warmii i Mazur. Klub od wielu lat prowadzi piłkarskie szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz współpracuje na mocy umowy partnerskiej z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie. W początkowej fazie działania akademii piłkarskiej uruchomiono działanie trzech grup rocznikowych. Dzisiaj nabór najmłodszych jest dokonywany przez Akademię Małego Piłkarza, która uczy dzieci gry w piłkę już w wieku przedszkolnym. Starsze dzieci trafiają do Akademii Warmii. Po ukończeniu wieku młodzika, zawodnicy trenują w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wszystkie zespoły grają wspólnie pod szyldem Warmii Grajewo. Obecnie w treningach bierze udział około 200 chłopców z roczników 2005-2013 z Grajewa, Prostek i innych okolicznych miejscowości. Do rozgrywek zgłoszonych jest 8 zespołów młodzieżowych.

Akademia Piłkarska Warmia MOSiR Grajewo_4.jpg

Cała społeczność Grajewa jest wdzięczna Grupie LOTOS za wsparcie naszej młodzieży. Inwestycja w sport jest zauważona i doceniona. To także dowód na to, że patriotyzm ekonomiczny nie jest przypadkowy. Na co dzień wybieramy stacje LOTOSU, tankujemy na nich nasze samochody, a dzięki temu później pieniądze wracają do nas chociażby w postaci dofinansowania akademii dla młodych piłkarzy. Warto stawiać na polskie spółki  mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Cieszymy się z udziału w programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Liczymy, że dzięki temu podniesiemy poziom sportowy naszych wychowanków, jak i umożliwimy kadrze trenerskiej zdobywanie nowej wiedzy. Współpraca z LOTOSEM to możliwość rozwoju szkolenia. Liczymy na pierwsze efekty już w niedalekiej przyszłości  tłumaczy Wojciech Dulgis, prezes zarządu KS Warmia Grajewo.

IMG-20211123-WA0019.jpg

– Program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM daje możliwość szerokiej grupie dzieci i młodzieży z Grajewa rozwoju swojej pasji, którą jest gra w piłkę nożną. Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogą rozwijać swój talent i podnosić poziom umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, ponieważ program to także szkolenia dla trenerów i możliwość pozyskania nowego sprzętu sportowego. Cieszy mnie fakt, że grajewska młodzież, dzięki udziałowi miasta w tym programie, dostanie realną szansę na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski dodaje Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa.

Wymierne efekty w szkoleniu młodych piłkarzy można zweryfikować po kilku latach. Nasza wieloletnia współpraca z Grupą LOTOS w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM daje nam taką możliwość. Staramy się powiększać nasz obszar oddziaływania, stąd włączenie do programu kolejnego ośrodka, we współpracy z klubem KS Warmia Grajewo, który od wielu lat zajmuje się szkoleniem piłkarzy w swoim regionie. Warto podkreślić, że dzięki dołączeniu do programu w Grajewie powstanie grupa treningowa dla dziewcząt. Liczymy na to, że piłkarskie treningi dla dziewczynek spotkają się z dużym entuzjazmem rodziców i ich córek  mówi Tomasz Bocheński, prezes zarządu AP LOTOS Gdańsk.

Grupa LOTOS wspiera polski sport zarówno w wymiarze zawodowym, jak i amatorskim. Inwestycja w młodzież zawsze jest opłacalna. Widzimy efekty programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM – nasi wychowankowie zasilają kadrę narodową oraz kluby najwyższych polskich i europejskich lig. Ich sukcesy to dowód, że program działa efektywnie, dlatego chcemy go rozszerzać. Dziś otwieramy kolejny, już 16. ośrodek, tym razem na Podlasiu. Z pewnością trenerzy odkryją tu niejeden piłkarski talent  podsumowuje Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

O programie

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania aktywności sportowej realizowany od 2012 roku. Obejmuje szkoleniem ok. 3,5 tysiąca dzieci. W ramach Programu Grupa LOTOS finansowała dotychczas m.in. zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenia trenerów w każdym ośrodku, program stypendialny, turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, działania szkoleniowe oraz zgrupowania kadr dla najzdolniejszych zawodników. Celem Programu jest m.in. wyszukiwanie utalentowanych sportowców, wyrównywanie szans rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego. Program od wielu lat funkcjonuje pod patronatem Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ośrodki

Do tej pory w ramach Programu funkcjonowało 15 ośrodków. Dzieci i młodzież trenują w Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Czechowicach-Dziedzicach, Elblągu, centrali w Gdańsku, Gdańsku Kokoszkach, Jaśle, Kartuzach, Luzinie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Starogardzie Gdańskim, Szczecinie, Ustce i nowo otwartym ośrodku w Grajewie.

***

Grupa LOTOS jest jednym z najważniejszych mecenasów polskiego sportu. Od wielu lat jest głównym sponsorem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Narciarskiego czy Polskiego Związku Tenisowego. LOTOS dostarcza rajdowych emocji i wspiera najlepszego polskiego kierowcę rajdowego Kajetana Kajetanowicza. Angażuje się także w rozwój polskiej koszykówki. Grupa LOTOS stale promuje sport i zdrowy styl życia. Firma wspiera zarówno zawodowych, wielokrotnie nagradzanych już sportowców, ale nie zapomina również o rozwoju młodych talentów, realizując projekty takie jak: Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, czy Rakiety LOTOSU. Wśród projektów, które finansuje LOTOS jest wsparcie sportowców indywidualnych „Nadzieje Olimpijskie” w takich dyscyplinach jak kajakarstwo, żeglarstwo, pływactwo, windsurfing, łyżwiarstwo figurowe.

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Nowy ośrodek Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM na Podlasiu

Udostępnij