logo

Od 20 grudnia br. weszły w życie przepisy Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Dzięki nim kierowcy odwiedzający stacje LOTOSU mogą tankować paliwa najwyższej jakości w nowych, atrakcyjnych cenach. Nadal obowiązuje także promocja „Tankuj taniej”, dzięki której można otrzymać rabat na następne tankowanie.

Działalność handlowa

Nadszedł czas znaczących obniżek przy dystrybutorach. Co warto podkreślić, kierowcy pozytywne zmiany odczują jeszcze przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Akcyza na paliwo w okresie od 20 grudnia br. do końca maja 2022 r. maleje do minimalnego poziomu dopuszczalnego przez Unię Europejską. Dodatkowo, od 1 stycznia do 31 maja 2022 r., paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Obniżki mogą sięgać nawet kilkudziesięciu groszy na litrze.

Wspomniane wyżej rozwiązania to odpowiedź polskiego rządu na czynniki makroekonomiczne, takie jak pandemia czy nowe ograniczenia klimatyczne, które stymulowały wzrost inflacji. To przekładało się bezpośrednio na ceny paliw. Mechanizmy zawarte w Tarczy Antyinflacyjnej niwelują wskazane czynniki.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Na stacjach LOTOSU nadal skorzystać można z promocji „Tankuj taniej”, dzięki której kierowcy zyskują rabat na następne tankowanie. Wynosi on 6 gr na litrze paliwa standard (PB95, ON, LPG) albo 12 gr na litrze na paliwa Dynamic (PB98 Dynamic, ON Dynamic). Specjalny kupon rabatowy można wykorzystać w ciągu 14 dni na dowolnej stacji LOTOS biorącej udział w promocji. Akcja trwa do odwołania. Maksymalna ilość paliwa, do której naliczony zostanie rabat to 100 litrów. Szczegóły dostępne są w regulaminie dostępnym na stronie lotos.pl.

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij