logo

Gdański koncern zakończył prace rozszerzające dostępność usługi LOTOS Pay&Go. W rezultacie od 20 maja br. za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze zapłacimy już na 321 stacjach sieci LOTOS. Aplikacja mobilna, którą można pobrać już ze wszystkich dostępnych platform, jest cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności.

Działalność handlowa

LOTOS Pay&Go to aplikacja, która umożliwia płacenie za paliwo na stacjach LOTOS bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Wprowadzenie usługi przebiegało etapami. Od 30 grudnia 2020 r. była dostępna w wersji pilotażowej na 15 stacjach. Teraz objęła wszystkie stacje  własne LOTOSU.

lotos_aplikacja_kv_baner_1080x1080_karuzela1.jpg

Mapa stacji, na których można już płacić z Pay&Go jest dostępna tutaj.

Chcemy przygotować się na wzmożony ruch wakacyjny, dlatego zależało nam na uruchomieniu usługi LOTOS Pay&Go na większości stacji jeszcze przed wakacjami. Płatność mobilna to bezpieczny sposób przeprowadzenia transakcji, szczególnie w dobie pandemii. Takie rozwiązanie jest także idealne dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi. To również oszczędność czasu. Pilotaż akcji pokazał nam, jak udoskonalić aplikację, by była jak najbardziej intuicyjna i łatwa w obsłudze. Mamy nadzieję, że klienci stacji paliw LOTOS skorzystają z tego udogodnienia – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa.

Aplikację LOTOS Pay&Go można pobrać bezpośrednio z AppStore, Google Play oraz AppGallery. Możliwe jest też korzystanie z wersji przeglądarkowej na stronie: https://pay.go.lotos.pl/pwa/#/. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Faktura jest wysyłana do klienta mailowo po zakończonej transakcji zdalnej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy podać adres email oraz potwierdzić go wpisując kod, który zostanie na niego wysłany, a następnie udzielić wymaganych zgód i podać dane do faktury.

Jak zapłacić za paliwo za pomocą Pay&Go?

  1. Zatankuj pojazd i zeskanuj kod umieszczony na dystrybutorze paliwowym. Po zeskanowaniu na swoim smartfonie otrzymasz informację na jakiej stacji paliw się znajdujesz oraz z którego dystrybutora korzystasz. Aplikacja zwróci również informację o ilość zatankowanych litrów paliwa oraz kwocie do zapłaty.
  2. Wybierz opcję „Zapłać przez aplikację” i metodę płatności - BLIK, a od czerwca uruchomiona zostanie dodatkowa możliwość – płatność przy pomocy karty płatniczej dodanej do aplikacji.
  3. Zrealizuj płatność. Proces jest analogiczny do płatności w sklepach internetowych. Aplikacja wyświetli potwierdzenie  płatności.

Obecnie aplikacją LOTOS Pay&Go można płacić za paliwo. Docelowo będzie  można również kupić inne produkty dostępne na zewnątrz stacji a także zapłacić w ramach jednej transakcji za dwa tankowania np.: benzyna i LPG. Do aplikacji włączona zostanie także obsługa pojazdów elektrycznych. Będzie to jedyne takie rozwiązanie na rynku łączące w jednym narzędziu obsługę zarówno paliw zwykłych (PB, ON, LPG), paliw premium (PB 98 Dynamic, ON Dynamic), jak i paliw alternatywnych.

Wypróbuj aplikację LOTOS Pay&Go i płać za paliwo przy dystrybutorze!

***

Spółka LOTOS Paliwa posiada ponad 510 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Spółka jest również wiceliderem w segmencie MOP (Miejsc Obsługi Podróżnych) – w ramach sieci funkcjonuje ich 25, przy autostradach A1, A2, A4 i A6 oraz przy drogach ekspresowych S3 oraz S7. Stacje oferują bogatą ofertę produktów gastronomicznych, a także szeroki wachlarz dostępnych usług, tj.: sklep, myjnia, czy usługi motoryzacyjne. Głównym zakresem działalności LOTOS Paliwa jest: zarządzanie siecią stacji paliw, handel detaliczny z klientami biznesowymi, rozwój sieci sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz poprzez sieć samoobsługowych dystrybutorów oleju napędowego i benzyn (System Diesel Service – SDS) i Handel B2B.

Stacje paliw LOTOS

Udostępnij