logo

43 hełmy strażackie firmy Rosenbauer zakupione ze środków otrzymanych z Fundacji LOTOS trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Przekazanie sprzętu odbyło się 22 grudnia br. w siedzibie jednostki.

Fundacja LOTOS

Sprzęt warty 70 tysięcy złotych został zakupiony za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej. W jego przekazaniu uczestniczyli: Adam Pawluś, starosta jasielski, Jacek Gogola, prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura w Jaśle oraz kierownictwo i strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, która na co dzień współpracuje ze spółką LOTOS Infrastruktura.

3.JPG

Służba strażaków jest bardzo istotna dla lokalnych społeczności, a także trudna, zwłaszcza teraz, w trakcie pandemii koronawirusa. Cieszę się, że jasielscy strażacy mogli skorzystać ze wsparcia finansowego i otrzymać profesjonalny sprzęt pożarniczy. Nowe wyposażenie na pewno ułatwi im służbę, a także przełoży się na jakość działań ratowniczych – mówi Jacek Gogola, prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura.

2.JPG

Komendant Powiatowy PSP w Jaśle przekazał grawerton z podziękowaniem za pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowych hełmów.

1.JPG

To kolejne wsparcie LOTOSU dla strażaków. W lipcu do ośmiu jednostek OSP na Podkarpaciu trafiło 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu, umundurowania niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych i samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na początku czerwca w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku przy ul. Beniowskiego 7 otwarto pierwszą taką na Pomorzu salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie nowego sprzętu dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej GDAŃSK. Równolegle, dzięki wsparciu Fundacji LOTOS, Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim zakupiła łódź motorową, a Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie łódź motorową z przyczepą.

***

Biuro Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij