Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Ranking Odpowiedzialnych Firm

W "Rankingu Odpowiedzialnych Firm", LOTOS zajął 3. miejsce w kategorii: paliwa, energetyka, wydobycie. Ogłoszenie wyników nastąpiło 26 kwietnia, podczas gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

– Znalezienie się w gronie trzech najlepszych firm, obok PGNiG oraz PKN Orlen, w tak trudnej i wymagającej kategorii przedsiębiorstw przemysłu paliwowo-energetycznego, jest dla nas ważnym potwierdzeniem, że sposób, w jaki zmieniamy nasz biznes, jest dobrze oceniany przez ekspertów w dziedzinie CSR i weryfikowany przez zewnętrznych audytorów. – mówi Jowita Twardowska, dyrektor pionu ds. komunikacji i CSR w Grupie LOTOS S.A.

Grupa LOTOS jest jedną z nielicznych firm w Polsce, które poddają się ocenie towarzyszącej temu rankingowi niemal od samego początku, bo już od drugiej edycji. W zestawieniu ogólnym Grupa LOTOS została sklasyfikowana na miejscu 15., o sześć pozycji wyżej niż przed rokiem.

– Zestawienie to jest dla nas rodzajem benchmarku, który dostarcza danych do porównań. – dodaje Jowita Twardowska – Wskazuje, ile jeszcze należy w naszej działalności udoskonalić. Jesteśmy także nieprzerwanie od 2009 r. obecni w składzie elitarnego RESPECT Index – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu firm społecznie odpowiedzialnych na warszawskiej GPW. Znalezienie się w ścisłej czołówce nieco ponad 20 firm w Polsce o najwyższym poziomie zaangażowania w CSR, traktujemy jako rodzaj zobowiązania do doskonalenia dobrych praktyk w tym zakresie, w każdym obszarze działalności przedsiębiorstwa.

„Ranking Odpowiedzialnych Firm” jest publikowany przez "Dziennik Gazetę Prawną" pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a tworzony przez dr. Bolesława Roka z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego i weryfikowany przez PwC.