Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Pracodawca przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej

Grupa LOTOS została laureatem konkursu "Pracodawca przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej". Wyróżnienie przyznano za szczególne osiągnięcia w promowaniu i wspieraniu szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy. W wąskim gronie nominowanych do tego tytułu i uhonorowanych dyplomem firm znalazła się również Spółka LOTOS Serwis za współpracę z Zespołem Szkół Łączności.

To kolejne, po oficjalnym podpisaniu porozumienia o współpracy, wydarzenie w ramach zakończonego 21 marca „Gdańskiego Tygodnia Zawodowca”.

- To dla nas wielki zaszczyt, ale również duża odpowiedzialność, za szkołę  i za uczniów, taki tytuł zobowiązuje - mówiła Iwona Stankiewicz-Dąbek, Kierownik Zespołu ds. Procesów HR odbierając nagrodę z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej Pana Piotra Kowalczuka. - Będziemy poszerzać naszą współpracę i wspierać szkoły techniczne w podnoszeniu poziomu kształcenia oraz promować je w taki sposób, aby zainteresowanie potencjalnych kandydatów przybrało na sile - dodaje.

- Chcemy wspierać uczniów organizując także warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy oraz tworząc perspektywy zawodowe dla najlepszych, poprzez ofertę miejsc pracy dla młodych - uzupełnia dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi Joanna Tyszka.

Doceniona w konkursie współpraca Spółki LOTOS Serwis oraz Zespołu Szkół Łączności została zainaugurowana w 2014 roku objęciem patronatem przez Spółkę klasy automatyki przemysłowej. – Główne obszary naszego zaangażowania w edukację młodzieży w tej szkole to zajęcia i wykłady, które przeprowadzają nasi pracownicy. Planujemy, aby uczniowie po ukończeniu 18 lat odbywali w firmie praktyki w warsztatach, gdzie będą mieli okazję uczestniczyć w procesie remontowym oraz utrzymania ruchu . To unikalna szansa zdobywania wiedzy i doświadczeń dla młodzieży. Poza edukacją specjalistyczną, którą przekazują nasi eksperci, chcemy wpływać i kształtować postawy młodych ludzi zgodnie z wyznawanymi przez nas wartościami, takimi jak odpowiedzialność, wzajemny szacunek, otwartość oraz profesjonalizm. Ważne jest dla nas również kształtowanie właściwych postaw obywatelskich młodzieży. W przyszłości, absolwenci Zespołu Szkół Łączności to w zdecydowanej większości kadra kierownicza w gospodarce i administracji – podkreśla Leszek Dylik, prezes LOTOS Serwis.

W piątek 20 marca Zespół ds. Procesów HR wziął udział w „Targach Szkół i Pracodawców” wspierając CKZiU Nr 2 w Gdańsku w promocji kształcenia w zawodzie technik analityk, technik technologii chemicznej oraz technik ochrony środowiska. Obchody "Tygodnia Zawodowca" zakończyły dni otwarte w szkołach, które odbyły się w minioną sobotę.