Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Lider Transportu Szynowego

Kolejowa spółka LOTOSU została po raz trzeci wyróżniona przez jury konkursu uzyskując tytuł „Lidera Transportu Szynowego” w kategorii „Przewoźnik”.

Po dziewięciu miesiącach tego roku LOTOS Kolej zwiększyła udziały w rynku przewozów towarowych do 8,2%. To zapewnia kolejarzom z LOTOSU pozycję wicelidera rynku przewozów towarowych w Polsce. 

Obecnie firma zarządza łącznie około stu lokomotywami elektrycznymi i spalinowymi, z których jedna trzecia to najnowocześniejsze pojazdy w kraju, wyprodukowane przez takich producentów, jak BOMBARDIER czy VOITH. LOTOS Kolej, jako jedyny przewoźnik (obok PKP Cargo) posiada możliwości realizacji przewozów pojedynczych przesyłek wagonowych. 

Oprócz nowoczesnego taboru spółka zarządza zelektryfikowaną stacją zakładową w Gdańsku Olszynce, posiada najnowocześniejszą w Polsce instalację czyszczenia cystern kolejowych oraz dysponuje nowatorskim, informatycznym systemem logistyki kolejowej (SLK), który umożliwia monitoring przesyłek w czasie rzeczywistym (za pomocą systemu GPS), co pozwala optymalizować koszty przewozów. Zastosowanie ww. rozwiązania przynosi spółce co roku znaczne oszczędności. 

– Naszym podstawowym celem jest realizacja przewozów kolejowych o jak najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa dla osiągnięcia maksymalnej satysfakcji naszych klientów – podkreśla Marian Wasilewski, dyrektor ds. przewozów LOTOS Kolej. – Tym bardziej cieszymy się z tego wyróżnienia, które świadczy, że nasze usługi znajdują uznanie także wśród pozostałych znawców rynku kolejowego.   

"Lider Transportu Szynowego" to konkurs organizowany przez redakcję czasopisma Transport i Komunikacja oraz związek pracodawców Forum Transportu Szynowego. Celem konkursu jest promocja firm i instytucji, które swoją działalnością, wyrobami, usługami lub produktami zasługują na szczególne wyróżnienie i naśladowanie, przyczyniając się do rozwoju, poprawy bezpieczeństwa, wzrostu efektywności i promocji transportu szynowego w Polsce.