Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Perły Polskiej Gospodarki 2015

Grupa Kapitałowa LOTOS S.A. została wyróżniona certyfikatem redakcji magazynu Polish Market oraz Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Firma uzyskała także tytuł Perły Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Wielkie.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w pierwszej połowie listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas XIII już edycji wydarzenia, Certyfikat i tytuł Wielkiej Perły Polskiej Gospodarki mogła otrzymać firma, która osiągnęła przychody ze sprzedaży powyżej 1 mld zł. Co ważne, pozycja na liście rankingowej zależała nie tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, ale również od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

Perła Polskiej Gospodarki

W tym roku zwycięzcy zostali wytypowani w kategoriach takich jak: Perły Duże, Perły Wielkie oraz Perły Sektora Finansowego. Przyznane zostały również Perły Honorowe.

W uzasadnieniu wyróżnienia kapituła pochwaliła LOTOS za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.”