Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Symulacje wybuchu poduszki powietrznej, warsztaty zapinania pasów i montażu fotelików, miasteczko ruchu drogowego, pokazy ratownicze, tor przeszkód i strefy edukacyjne. W sobotę 27 lipca na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się kolejna edycja Moto Safety Day.

CSR

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści. Niestety, codziennie docierają do nas informacje o wypadkach. Statystyki nie pozostawiają złudzeń i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa „infrastruktura – pojazd – człowiek” to człowiek ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji.

Moto Safety Day stawia na bezpieczeństwo na drogach. Szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze i na przejazdach kolejowych. Kolejną, 14. już edycję Moto Safety Day, poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Impreza rozpoczyna się w sobotę o 11:00 na Skwerze Kościuszki (parking przed Akwarium Gdyńskim).

Teren zostanie podzielony na strefy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych. Pojawią się też: miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód i pełne atrakcji strefy edukacyjne dla dzieci.

Na stoisku Grupy LOTOS w ramach programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” policjanci pokażą, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa i montować dziecięce foteliki samochodowe. Uczestnicy dowiedzą się też więcej o Niebieskim Szlaku i działaniu aut elektrycznych.

Podczas wydarzenia na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Niepowtarzalną okazją będzie możliwość malowania i zdobienia samochodu Fiat 126p, czyli popularnego Malucha. Podczas Moto Safety Day dowiemy się także, jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie hulajnóg elektrycznych. Ponadto, uczestnicy tegorocznej edycji będą świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym. Do dyspozycji będą symulatory dachowania, zderzeń, alkogoogle, będzie można też zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna.

Na przybyłych czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend, hulajnoga elektryczna, kask motocyklisty czy kaski rowerowe. Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewni DJ Soober,a zwieńczeniem wydarzenia o 19:00 będzie koncert Dave Bo – Saxophone Show.

Partnerami głównymi wydarzenia są Grupa LOTOS, Bank BNP Paribas oraz Grupa ENERGA. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.motosafetyday.pl oraz www.facebook.com/Motosafetyday.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij