Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

40 kortów w jednym miejscu, spotkania z najlepszymi polskimi tenisistami, profesjonalne treningi i mnóstwo zabawy. W sobotę 31 sierpnia na PGE Narodowym odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Tenisa. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Sport

Na płycie PGE Narodowego pojawią się dwa korty centralne. Od 11:00 do 17:00 rozgrywane tam będą mecze pokazowe z udziałem gwiazd polskiego tenisa oraz turniej deblowy seniorów i amatorów. Najlepsza para wyjedzie z reprezentacją Polski do Aten na turniej Pucharu Davisa, który odbędzie się w dniach 11-14 września.

Tenis26082019_4

Od 13:00 będzie można zobaczyć mecze pokazowe Tenis na Wózkach oraz Blind Tennis. Później przyjdzie czas na uroczyste zakończenie kariery Michała Przysiężnego oraz paraolimpijczyka Albina Batyckiego, spotkanie Agnieszki Radwańskiej z najmłodszymi uczestnikami, sesje autografowe oraz treningi dla dzieci prowadzone przez zawodników PZT LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa.

Przez cały dzień na PGE Narodowym działać będzie strefa Kinder+Sport Joy of Moving. Na najmłodszych czekają konkursy i zabawy. Impreza potrwa do 17:00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

– Wspieramy polski tenis i chcemy upowszechniać tę piękną dyscyplinę. Zależy nam na kształceniu polskich sportowców Wierzymy, że sukcesy polskich tenisistów będą coraz częstsze – mówił podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie Łukasz Franiak, szef Biura Sponsoringu Grupy LOTOS.

Tenis26082019_1

– Pierwsza edycja Narodowego Dnia Tenisa w 2018 roku udała się. Przyciągnęła mnóstwo dzieci, była świetnie zorganizowana i odbiła się dużym echem. Chcemy, by Narodowy Dzień Tenisa był świętem tej dyscypliny sportu i odbywał się co roku. Dziękuję naszemu sponsorowi, Grupie LOTOS, bez którego organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa – dodawał Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Wiadomo już, że w Narodowym Dniu Tenisa udział wezmą wspomniana wcześniej Agnieszka Radwańska i Maja Chwalińska (która w ciągu ostatnich 3 tygodni wygrała 3 turnieje rangi ITF, błyskawicznie awansując z 335. na 192. miejsce w rankingu WTA). – Możliwe, że pojawią się także inni tenisiści, ale to zależy od ich wyników w turnieju US Open, który rozpoczął się w poniedziałek 26 sierpnia – tłumaczył prezes PZT.

Grupa LOTOS od lutego 2019 r. jest strategicznym sponsorem Polskiego Związku Tenisowego. Kontrakt obejmuje m.in. wsparcie kobiecej i męskiej reprezentacji Polski, reprezentacji młodzieżowej i Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. LOTOS jest sponsorem tytularnym projektu LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa. To sztandarowy program wsparcia najzdolniejszych zawodników stworzony wspólnie przez LOTOS oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Spółka jest też sponsorem tytularnym projektu PZT LOTOS Polish Tour.

Organizatorem Narodowego Dnia Tenisa jest Polski Związek Tenisowy. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Więcej informacji i szczegóły dostępne są na stronie www.pzt.pl. ​

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij