Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Z końcem sierpnia sieć stacji LOTOS powiększyła się o nowy obiekt zlokalizowany w Osiecznej (województwo wielkopolskie). Natomiast na Śląsku, po ponad 4 miesiącach modernizacji, swoje podwoje na nowo otworzyła stacja SP354 w Sosnowcu. Ze względu na swoje położenie stację sieci LOTOS w Sosnowcu przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Działalność handlowa

Z końcem sierpnia sieć stacji LOTOS powiększyła się o nowy obiekt zlokalizowany w Osiecznej (województwo wielkopolskie). Natomiast na Śląsku, po ponad 4 miesiącach modernizacji, swoje podwoje na nowo otworzyła stacja SP354 w Sosnowcu. Ze względu na swoje położenie stację sieci LOTOS w Sosnowcu przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Osieczna to niewielkie miasto w powiecie leszczyńskim znane z takich zabytków jak: zamek, kościół św. Trójcy, kościół protestancki, kościół i klasztor św. Walentego oraz wiatraki koźlaki. Osieczną znają też na pewno kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 432 z Leszna do Śremu, albo i dalej – do Środy Wielkopolskiej. Przy ul. Łoniewskiej 2, na południowych rogatkach miasta, 31 sierpnia uruchomiono stację nr P254 w segmencie premium. Kierowcy mogą na niej skorzystać z bogatej oferty sklepowej oraz gastronomicznej Cafe Punkt. To już 55. obiekt w województwie wielkopolskim.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium P254
ul. Łoniewska 2
64-113 Osieczna
woj. wielkopolskie
GPS
Szerokość: 51°53'56"N
Długość: 16°39'58"E

Stacja SP354 w SosnowcuStacja w Sosnowcu

Z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów spotkała się uruchomiona 4 września, po gruntowej modernizacji, stacja premium SP354 w Sosnowcu. Obiekt jest zlokalizowany przy węźle, na którym droga krajowa nr 79 (będącą jednym z trzech traktów komunikacyjnych łączących Katowice i Kraków) przecina drogę ekspresową S1 (która docelowo skomunikuje katowickie lotnisko w Pyrzowicach ze Zwardoniem a dalej ze słowacką autostradą D3). Ze względu na swoje położenie stację przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych. Oprócz dużego parkingu wyposażono ją również w aż 4 stanowiska do tankowania TIR-ów. Na wszystkich podróżnych czeka też rozszerzona oferta gastronomiczna.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium White SP354
ul. Orląt Lwowskich 134
41-208 Sosnowiec 
GPS:
Szerokość: 50°13'40"N
Długość: 19°10'17"E

Aktualnie w sieci LOTOS działa łącznie 487 stacji, z czego 305 to stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, a 182 to stacje franczyzowe ). Jednym z kluczowych parametrów strategii rozwoju Grupy Kapitałowej LOTOS realizowanej w latach 2017-2022 jest zwiększenie sieci LOTOS do 550 stacji paliw.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij