logo

LOTOS Akademia Bezpieczeństwa to projekt, który poprzez zajęcia praktyczne uczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 11 grudnia odbyły się warsztaty zorganizowane przez Fundację My Space Love Story wspólnie z Grupą LOTOS. Dzieci z Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Trójmieście mogły poznać podstawowe zasady ruchu drogowego, przy okazji próbując swoich sił na torze gokartowym w Kart Center w Gdańsku.

CSR

Uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach praktycznych, na których uczyli się podstawowych zasad panujących na drogach. Wydarzeniu towarzyszyło również miasteczko ruchu drogowego, warsztaty z pierwszej pomocy, spotkanie z zawodnikiem sportów motorowych, gokarty oraz wiele konkursów z nagrodami. Najmłodsi mogli zaopatrzyć się przede wszystkim w gadżety takie jak kamizelki i liczne odblaski, które sprawią, że będą bardziej widoczni na drogach.

20211211_120216_resized.jpg

Celem Fundacji My Space Love Story jest budowanie świadomości i pogłębianie wiedzy na temat bezpieczeństwa i uczestnictwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizacji zależy także na zwiększeniu motywacji młodych osób do naśladowania prawidłowych wzorców, przez kreatywne i innowacyjne metody edukacyjne.

20211211_115501_resized_1 (1).jpg

Grupa LOTOS od wielu lat angażuje się w projekty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Mistrzowie w drodze” to inicjatywa Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja promuje mistrzowską jazdę: bezpieczną, zgodną z przepisami, kulturalną, pokazującą szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Celem programu jest wspieranie młodych kierowców, by od początku wkroczenia na drogę mieli zarówno dużą świadomość swojej roli za kierownicą, stosowne poczucie odpowiedzialności, jak i pogłębione umiejętności prowadzenia pojazdu.

Ambasadorem programu jest Kajetan Kajetanowicz, wicemistrz Świata WRC2, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski. Patronat nad programem objęli Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komendant Główny Policji, Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Udostępnij