logo

Kierowcy jadący trasą S8 na odcinku Łódź – Wrocław mogą od maja br. zatrzymywać się na 2 nowych stacjach paliw LOTOS – Kierzno Północ i Kierzno Południe. Nowoczesne obiekty typu MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych) położone są w okolicach Kępna. Klienci nie tylko zatankują tu paliwo, ale mogą też liczyć na bogatą ofertę gastronomiczną i wiele praktycznych udogodnień. W sieci LOTOSU działa już 25 MOP-ów.

Działalność handlowa

Lokalizacja nowo otwartych MOP-ów to duże udogodnienie dla podróżnych przemierzających popularną drogę ekspresową S8 łączącą Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok. Na stacji MOP Kierzno Północ można zatrzymać się jadąc w stronę Wrocławia, natomiast na stacji MOP Kierzno Południe jadąc w stronę Łodzi.

mapka MOP 24052021.jpg

Miejsca Obsługi Podróżnych Kierzno Północ i Kierzno Południe to dogodnie położone obiekty, idealne na przerwę w podróży. Wybierając nasze stacje klienci poza gwarancją zatankowania wysokiej jakości paliwa, mają dostęp do bogatej oferty gastronomicznej oraz nowoczesnej infrastruktury, która umożliwi odpoczynek przed dalszą drogą. Lokalizacje te to również ważny punkt na gospodarczej mapie regionu ponieważ docelowo oba MOP-y Kierzno (tj. stacje wraz z towarzyszącą infrastrukturą) zapewnią zatrudnienie dla blisko 100 osób, co jest istotnym wkładem w miejscowy rynek pracy – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu LOTOS Paliwa.

P1100203.JPG

Na klientów stacji Kierzno Północ i Kierzno Południe czekają zewnętrzne strefy wypoczynkowe oraz siłownia plenerowa. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw oraz kącik wyposażony w gry komputerowe. Nowe MOP-y oferują także bezpłatny dostęp do szybkiej sieci Wi-Fi. Dużym udogodnieniem dla rodzin jest pokój, w którym można skorzystać z kuchenki mikrofalowej.

P1100180.JPG

Podróżni mogą tam również zjeść posiłek korzystając z oferty gastronomicznej Cafe Punkt, w której znaleźć można zarówno śniadania, jak i obiady. Na klientów czekają też hot dogi, zapiekanki, kanapki, zupy i sałatki. Nie zabraknie także aromatycznej kawy i świeżo wyciskanego soku pomarańczowego. Ponadto, na stacjach dostępne są kanapki sieci Subway.

P1100173.JPG

Obiekty LOTOS to coś więcej niż przystanek na tankowanie. Podróżni mogą odpocząć przed dalszą podróżą, „doładować akumulatory” w przyjaznym i funkcjonalnym otoczeniu. Miejsce Obsługi Podróżnych to także duża przestrzeń. Kierowcy TIR-ów mogą liczyć na 40 miejsc dla aut ciężarowych. Mamy także 4 miejsca dla autobusów, 70 miejsc dla pojazdów osobowych i 10 dla aut z przyczepą.

P1100170.JPG

Obiekty akceptują m.in. kartę flotową LOTOS Biznes, Kartę Dużej Rodziny oraz kartę programu premiowego LOTOS Navigator.

***

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług.

***

Spółka LOTOS Paliwa posiada 513 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Spółka jest również wiceliderem w segmencie MOP (Miejsc Obsługi Podróżnych) – w ramach sieci funkcjonuje ich 25, przy autostradach A1, A2, A4 i A6 oraz przy drogach ekspresowych S3 oraz S7. Stacje oferują bogatą ofertę produktów gastronomicznych, a także szeroki wachlarz dostępnych usług, tj.: sklep, myjnia, czy usługi motoryzacyjne. Głównym zakresem działalności LOTOS Paliwa jest: zarządzanie siecią stacji paliw, handel detaliczny z klientami biznesowymi, rozwój sieci sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz poprzez sieć samoobsługowych dystrybutorów oleju napędowego i benzyn (System Diesel Service – SDS) i Handel B2B.

Udostępnij