Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Ogólne
Oświadczenie LOTOSU ws. blokady stacji przy al. Hallera

Oświadczenie LOTOSU ws. blokady stacji przy al. Hallera

Stacja paliw LOTOSU przy al. Hallera pozostaje bezprawnie zablokowana od piątku 15 listopada. Podnoszone przez dewelopera argumenty pozbawione są jakichkolwiek podstaw. Istniejąca na stacji infrastruktura podlega stałemu nadzorowi Urzędu Dozoru Technicznego oraz specjalistycznych firm, które pilnują bezpieczeństwa urządzeń. Działanie firmy Robyg ma na celu siłowe wymuszenie na nas z góry narzuconego rozwiązania.

Ogólne
Kolejny stabilny kwartał LOTOSU

Kolejny stabilny kwartał LOTOSU

Skumulowana EBITDA wg LIFO LOTOSU po 3 kwartałach 2019 wyniosła 2,3 mld zł. Sam III kwartał to 0,86 mld zł. Dane te potwierdzają, że uzupełniające się segmenty działalności zapewniają koncernowi odporność na znaczne zmiany czynników rynkowych. W III kwartale Grupa LOTOS wypłaciła rekordową dywidendę za rok 2018 w wysokości 555 mln zł (3 zł na akcję). Wcześniej niż planowano, uruchomiono wydobycie ze złoża Utgard. Rafineria pracowała w tym okresie przy maksymalnym wykorzystaniu mocy wytwórczych. Rozpoczął się też rozruch kluczowych instalacji Projektu EFRA.

Ogólne
Zarząd Grupy LOTOS otwarty na konstruktywny dialog

Zarząd Grupy LOTOS otwarty na konstruktywny dialog

W Grupie LOTOS od połowy 2018 roku trwały aktywne i szeroko konsultowane z przedstawicielami związków zawodowych prace nad wdrożeniem zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy Grupy LOTOS, którego obecny kształt nadany został prawie 15 lat temu. Rozmowy dotyczyły także planowanych rozwiązań w organizacji pracy oraz ścieżek kariery pracowników zatrudnionych w obszarze produkcji. Proces wdrożenia spójnych i sprawiedliwych rozwiązań wstrzymała decyzja trzech związków zawodowych o wejściu w spór zbiorowy.