logo

Gdańsk, jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, które ma własną wersję popularnej i lubianej gry Monopoly. Premiera gry odbyła się 15 listopada.

Ogólne

Gdańsk, jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, które ma własną wersję popularnej i lubianej gry Monopoly. Premiera gry odbyła się 15 listopada.

Podczas krótkiego pobytu w Polsce, Mr. Monopoly – maskotka gry – odwiedził miejsca odwzorowane na planszy, m.in. stację LOTOS przy al. Zwycięstwa, Galerię Bałtycką, siedzibę miejskich wodociągów SNG, lotnisko im. Lecha Wałęsy oraz stadion piłkarski, gdzie gra Lechia Gdańsk.

stacja paliw LOTOS

Rozglądaliśmy się po Gdańsku, szukając najbardziej reprezentatywnych, symbolicznych i charakterystycznych dla tego miasta miejsc. Kiedy planowaliśmy tę edycję gry, wiedzieliśmy, że nowa plansza nie może być wyłącznie historyczna – powinna łączyć to co było z tym co jest, a nawet co będzie w przyszłości. W pewnym momencie zwróciliśmy uwagę na LOTOS, który mocno zaznacza swoją obecność w Gdańsku – robi bardzo wiele dla tego miasta i jego społeczności. Uznaliśmy wtedy, że LOTOS będzie idealnym wyborem – mówi Peter Griffin, Monopoly Development Director.

Plansza Gdańsk Monopoly

Na planszy znajdują się miejsca najbardziej charakterystyczne dla Miasta Wolności, dlatego nie mogło również zabraknąć  na niej rafinerii i biurowca Grupy LOTOS, wizytówek miasta, które witają gości wjeżdżających do Gdańska od strony Elbląga i Warszawy.

Obecność w grze to świetna promocja dla marki LOTOS. Dzięki temu będziemy mogli być bliżej ludzi. Monopoly jest znane i lubiane, więc liczymy na to, że trafimy do wielu domów, gdzie ceni się dobrą zabawę i miło spędzony czas – mówi Łukasz Franiak z Biura Zarządzania Marką, koordynator projektu w Grupie LOTOS.

Monopoly Gdańsk zaprezentowano także na targach „Gra i Zabawa” organizowanych dwa razy w roku w Trójmieście. Imprezy te odwiedza kilka tysięcy osób.

Pozostałe zdjęcia:

http://www.lotos.pl/repository/45506/pl/ 
http://www.lotos.pl/repository/45507/pl/ 
http://www.lotos.pl/repository/45508/pl/
http://www.lotos.pl/repository/45509/pl/
http://www.lotos.pl/repository/45510/pl/
http://www.lotos.pl/repository/45511/pl/

Biuro Komunikacji
Grupa LOTOS S.A.
ul. Elbląska 135,
80-718 Gdańsk,
tel. 58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55,
e-mail: media@grupalotos.pl