logo

W piątek 11 marca o godz. 16.00 na profilu Programu Explory w mediach społecznościowych odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu Explory 2022, któremu już po raz 10. patronuje Grupa LOTOS. Celem programu jest wspieranie młodych talentów, bo uzdolnieni młodzi ludzie są przyszłością naszego świata.

CSR

Twórcy programu Explory są przekonani, że podejmowane dzisiaj działania zaprocentują w przyszłości i pozwolą nam wszystkim stać się bardziej innowacyjnym, szybko reagującym na wyzwania społeczeństwem. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu społeczności oraz współpracujących z nimi firm i instytucji, wśród których jest Grupa LOTOS - o czym mówi m.in. dyrektor biura komunikacji Grupy LOTOS, Adam Kasprzyk.

Dlaczego warto wspierać młode talenty?

Odpowiedź na to pytanie usłyszymy 11 marca, w trakcie prezentacji Programu Explory i planowanych na ten rok działańSpotkanie zwieńczy rozmowa „Każdy ma talent. Jak znaleźć i rozwijać swój?” -  wywiad Justyny Sucheckiej z Niną Cielicą - laureatką I miejsca Konkursu Explory 2021.

explory plakat

Czym są Explory?

To największa w Polsce inicjatywa, wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. To także flagowe przedsięwzięcie Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączące młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, ogólnopolskie i regionalne media, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Od 2012 roku program Explory odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu prawie 1500 projektów naukowych. W ciągu 9 edycji odbyło się 59 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii, w których wzięło udział około 40 tys. osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów.

Explory tworzy społeczność innowatorów i naukowców oraz innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizowane są kongresy Explory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy i inwestorzy mogą się spotkać i nawiązywać relacje biznesowe.

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij