Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Grupa LOTOS wśród finalistów konkursu European Business Awards

Grupa LOTOS została zakwalifikowana do grona krajowych finalistów tegorocznej edycji prestiżowego konkursu European Business Awards. Koncern otrzymał nominację do nagrody Ruban d’Honneur w kategorii The Millicom Award for Environmental and Corporate Sustainability. O nagrody w konkursie ubiega się 526 przedsiębiorstw z 31 krajów Europy. Ostateczne wyniki konkursu będą ogłoszone w kwietniu 2014 r.

Grupa LOTOS reprezentuje Polskę wspólnie z 24 innymi firmami, które zakwalifikowały się do drugiej fazy postępowania konkursowego. European Business Awards to organizowany od 6 lat niezależny konkurs, mający na celu promocję najlepszych praktyk firm oraz innowacyjnych i etycznych rozwiązań w kluczowych obszarach działalności biznesowej, takich jak polityka personalna, ochrona środowiska, relacje z klientami czy innowacyjność. Patronat nad konkursem objął Karel De Gucht – Komisarz Europejski ds. Handlu.

- Otrzymanie nominacji do nagrody w konkursie, który poddaje pod ocenę na forum międzynarodowym działania w zakresie ochrony środowiska i wieloaspektowej dbałości o zrównoważony rozwój stanowi dla nas potwierdzenie, że wdrażana przez LOTOS strategia CSR przynosi wymierne efekty. Decyzja jury konkursu European Business Awards motywuje nas do angażowania się w kolejne innowacyjne rozwiązania z korzyścią zarówno dla firmy, jak i dla naszego otoczenia – podkreśla Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR w Grupie LOTOS.

W drugim etapie konkursu krajowi finaliści będą mieli za zadanie dokonać prezentacji szczegółowo odnoszącej się do wybranych aspektów działania firmy. Materiały te zostaną poddane publicznemu głosowaniu w okresie od listopada 2013 r. do stycznia 2014 r. Po selekcji publicznej oraz panelu ekspertów, złożonym z europejskich liderów biznesu i środowiska naukowego, najwyżej ocenionym w danej kategorii firmom zostanie przyznany tytuł honorowego uczestnika - Ruban d’Honneur. 

Podczas ostatniego etapu konkursu wszyscy honorowi uczestnicy zostaną zaproszeni na prezentacje przed komisją sędziowską, która wyłoni zwycięzcę w ramach każdej z konkursowych kategorii.
Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie organizatora: www.businessawardseurope.com