logo

W środę, 4 czerwca 2014 roku działalność zainaugurował ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Kokoszkach. To już dwunasty oddział APLG otwarty w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. 

Sport

W środę, 4 czerwca 2014 roku działalność zainaugurował ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Kokoszkach. To już dwunasty oddział APLG otwarty w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. 

- Kokoszki to drugi ośrodek, który otwieramy w tym roku i także wyjątkowy. W maju wyszliśmy z projektem poza granice województwa pomorskiego, docierając do Elbląga, teraz dzięki oddziałowi w Kokoszkach „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” będzie jeszcze silniej obecna w samym Gdańsku. Robimy to dla dzieci mieszkających z dala od centrum miasta, które będą miały łatwiejszy dostęp do profesjonalnego treningu – mówi Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy LOTOS SA.         

Ośrodek w Kokoszkach to nowa alternatywa dla trenowania w Gdańsku. Stworzona została przede wszystkim z myślą o dzieciach mieszkających w dzielnicach znajdujących się „za obwodnicą”, na obrzeżach Gdańska. Powstają tam nowe osiedla, z większą liczbą młodych ludzi.

- Kokoszki znajdują się w prężnie rozwijającej okolicy, blisko Gdańska. Jest tam odpowiednia infrastruktura i powstają nowe osiedla. Zdajemy sobie też sprawę, że dla części rodziców dowiezienie dzieci na treningi do centrum miasta może być kłopotliwe, dlatego postanowiliśmy wyjść do nich. To już 12 ośrodek na mapie „Biało-zielonej przyszłość z Lotosem”. Rozwój tego programu jest możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy ze sponsorem – Grupą LOTOS – podkreśla prezes Lechii Gdańsk Bartosz Sarnowski.

Ośrodek APLG powstał na mocy umowy z klubem Jaguar z Kokoszek. To jeden z dynamiczniej działających klubów na terenie Gdańska, zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży. Obecnie trenuje w nim 170 młodych zawodników z Kokoszek, Karczemek, Kiełpina, Banina czy Osowy.

Podpisanie umowy pomiędzy APLG, a Jaguarem odbyło się w środę, 4 czerwca na obiektach sportowych przy ul. Budowlanych w Gdańsku-Kokoszkach. Jednym z sygnatariuszy porozumienia był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, którego kadra w piątek rozegra w Gdańsku towarzyski mecz z Litwą.

- Gdybym miał was w składzie to byłbym spokojny o zwycięstwo – zwrócił się do młodych piłkarzy Adam Nawałka. – Życzę wam, abyście czerpali radość z gry w piłkę i wytrwale dążyli do celu, a Lechii i LOTOSOWI gratuluję pomysłu na rozwój Akademii – dodał Nawałka, który z Tomaszem Iwanem i Wojciechem Łazarkiem wręczał nagrody piłkarzom startującym w turnieju drużyn szkolnych.      

Z młodymi adeptami spotkał się także czołowy kierowca rajdowy Europy Kajetan Kajetanowicz z LOTOS Rally Team. Popularny „Kajto” składał autografy na plakatach i z werwą odpowiadał na liczne pytania.  
- Fajnie widzieć młodych, entuzjastycznie nastawianych do świata ludzi. Mieli wiele ciekawych pytań, widać, że znają się na sporcie. Najtrudniejsze było jednak to o mój wiek… Mam 36 lat, gdybym był piłkarzem, to zbliżałbym się do emerytury, jako rajdowiec mogą jeszcze trochę osiągnąć. Liczę, że kiedy przestanę się ściągać, to ci młodzi ludzie będą u szczytu kariery  – powiedział Kajetan Kajetanowicz.            

Impreza połączona była z festynem sportowym. Rozegrany został turniej drużyn szkolnych, uczniowie mieli okazje wziąć udział w grach i zabawach sportowych oraz tanecznych.   

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl