Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Skoczkowie i biegacze narciarscy mają zapewnione finansowanie do 2022 roku. W piątek, 16 listopada 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyła się konferencja, podczas której podpisano umowę o przedłużeniu współpracy pomiędzy Grupą LOTOS S.A. i Polskim Związkiem Narciarskim. Już teraz to najdłuższy kontrakt sponsorski LOTOSU, ale też jeden z najdłuższych na polskim rynku.

CSR - Sport

Skoczkowie i biegacze narciarscy mają zapewnione finansowanie do 2022 roku. W piątek, 16 listopada 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyła się konferencja, podczas której podpisano umowę o przedłużeniu współpracy pomiędzy Grupą LOTOS S.A. i Polskim Związkiem Narciarskim. Już teraz to najdłuższy kontrakt sponsorski LOTOSU, ale też jeden z najdłuższych na polskim rynku.

Podpisanie umowy odbyło się podczas corocznej konferencji przedsezonowej, w której wzięli udział trener (Stefan Horngacher) oraz członkowie Kadry Narodowej A w skokach narciarskich (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny). Dokumenty dotyczące kontynuacji współpracy sygnowali: Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych Grupy LOTOS S.A. oraz Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Koncern przez kolejne cztery sezony będzie Generalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa oraz Sponsorem Głównym konkursów Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem.

2018-03-25_Turniej w Planicy

– Z Polskim Związkiem Narciarskim od początku współpracujemy na wielu płaszczyznach. Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć naprawdę unikatową relację partnerską i to cały czas procentuje. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że obecna kadra narodowa w większości składa się z wychowanków wspólnie stworzonego przez nas programu „Szukamy Następców Mistrza” – podkreślaJarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych Grupy LOTOS S.A. – W przypadku skoczków narciarskich ważne są nie tylko ich sukcesy sportowe, ale również ich postawa. Pamiętajmy, że dla wielu młodych Polaków są oni inspiracją i wzorem do naśladowania. Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch – że nie wstydzi się swojej wiary. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać.

Współpracujemy z LOTOSEM od ponad piętnastu lat. Poznaliśmy się przez ten czas i mogę o tej współ­pracy wypowiadać się w samych su­perlatywach – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – LOTOS zawsze był dobrym i pewnym partnerem. Zresztą mam nadzieję, że my jesteśmy takim samym dla tej firmy. Były momenty, kiedy nasi skoczko­wie osiągali trochę mniej sukcesów, kiedy wydawało się, że wielkie wyniki już nie wrócą, ale nawet wtedy skoki budziły zainteresowanie, a koniec końców Polacy wracali na szczyt. We wszystkich tych chwilach LOTOS był z nami i bardzo sobie to cenimy. Stabilizacja w sporcie jest bardzo ważna, bo można cały czas iść w konkretnym kierunku. I mówię nie tylko o skokach, bo LOTOS to partner całego Polskiego Związku Narciarskiego.

Wsparcie dla przyszłych mistrzów

Ważnym elementem współpracy jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup. Dzięki niemu polscy kibice mogą cieszyć się pierwszymi w historii naszego kraju – drużynowymi medalami Mistrzostw Świata Seniorów w Skokach Narciarskich (w pięknym stylu wywalczonymi przez podopiecznych Stefan Horngachera w 2017 roku w Lahti). W ramach tej inicjatywy Grupa LOTOS wspiera coroczne turnieje LOTOS Cup (cztery trzydniowe edycje zimowe), które od tego roku organizowane są również dodatkowo w wersji letniej. W każdej edycji bierze udział około 200 młodych skoczków z kilkunastu polskich klubów oraz z zagranicy.

SNM_1080x1080-1.png

Od początku trwania programu Grupa LOTOS przekazała najzdolniejszym zawodnikom z klubów z całej Polski: 296 kompletów nart skokowych z wiązaniami, 263 kombinezony skokowe, 100 kasków, 236 par butów skokowych, a także 52 komplety nart biegowych z wiązaniami i 26 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Profesjonalny sprzęt sportowy dał klubom możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych. Po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup, również rokrocznie, fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków i trenerów. W ten sposób Grupa LOTOS uruchomiła największy, społeczny program wsparcia uzdolnionych skoczków narciarskich z polskich klubów. W czasie trwania programu wzrosła liczba młodych ludzi uprawiających skoki narciarskie i kombinację norweską, a cykl młodzieżowych zawodów LOTOS Cup został uznany, w zgodnej opinii trenerów i obserwatorów, jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów dla najmłodszych skoczków na świecie.

Członkowie mistrzowskiej drużyny z Lahti, m.in. Maciej Kot czy Dawid Kubacki niegdyś doskonalili swoje umiejętności w ramach programu „Szukamy Następców Mistrza”. W tym roku następcy nie tylko jednego mistrza, ale również drużynowych mistrzów świata z Lahti będą rywalizowali już w XV edycji programu LOTOS Cup 2019 w skokach narciarskich i IX edycji w kombinacji norweskiej.

Podczas współpracy Grupy LOTOS z PZN polscy narciarze wywalczyli m.in.:

Polski Związek Narciarski, ul. Mieszczańska 18/3, 30-313 Kraków, tel. 012 26 09 970, e-mail: www@pzn.pl

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl