logo

Podróżujący pomiędzy Suwałkami a Augustowem mogą od 21 czerwca korzystać z nowego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) w Rudnikach. To już 26. obiekt tego typu pod szyldem LOTOSU i kolejny zlokalizowany przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych w kraju. Kierowcy mają tam możliwość uzupełnienia paliwa, ale także skorzystania z oferty gastronomicznej oraz wypoczynkowej.

Działalność handlowa

MOP Rudniki został zlokalizowany przy jednej z najważniejszych tras komunikacyjnych w Polsce – drodze ekspresowej S61. Znajduje się on w województwie podlaskim, przy oddanym do użytku odcinku drogi Via Baltica, pomiędzy Suwałkami a Augustowem. Z oferty i udogodnień MOP-u Rudniki będą mogli więc m.in. skorzystać podróżni jadący z Litwy i Suwałk w kierunku Augustowa.

– Spółka LOTOS Paliwa konsekwentnie realizuje plan rozwoju sieci stacji paliw. Polacy latem ruszą w trasę, dlatego oddajemy MOP Rudniki do użytku na samym początku sezonu. Ten wyposażony we wszelkie udogodnienia obiekt, stanął przy drodze Via Baltica – tak ważnym szlaku komunikacyjnym nie tylko turystycznie, ale również gospodarczo, bo łączącym Polskę z Litwą i krajami bałtyckimi – wyjaśnia Wojciech Weiss, prezes Zarządu LOTOS Paliwa.

Podróżni zatrzymujący się na MOP Rudniki będą mogli skorzystać z szerokiej oferty sklepowej oraz gastronomicznej w wydzielonej strefie restauracyjnej. Poza tym, obiekt wyposażony jest w węzeł sanitarny oraz specjalne pomieszczenie dla rodzin z małymi dziećmi, z dostępem do kuchenki mikrofalowej. Dla najmłodszych przewidziano również plac zabaw oraz kącik wyposażony w gry komputerowe. Bezpłatne WiFi oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe uzupełniają atrakcyjne wyposażenie MOP-u.

MOP Rudniki

 

Klienci nowego obiektu LOTOSU mają także dostęp do obszernej bazy parkingowej z miejscami na 37 samochodów osobowych, 22 samochody ciężarowe, 2 autobusy oraz 2 miejsca specjalnie przeznaczone dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne.

 ***

 MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług.

 

***

 Spółka LOTOS Paliwa posiada 514 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Jest też wiceliderem w segmencie MOP (Miejsc Obsługi Podróżnych) – w ramach sieci funkcjonuje ich 26, przy autostradach A1, A2, A4 i A6 oraz przy drogach ekspresowych S3, S7, S8, S61. Stacje oferują bogatą ofertę produktów gastronomicznych, a także szeroki wachlarz dostępnych usług, tj.: sklep, myjnia, czy usługi motoryzacyjne. Głównym zakresem działalności LOTOS Paliwa jest: zarządzanie siecią stacji paliw, handel detaliczny z klientami biznesowymi, rozwój sieci sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz poprzez sieć samoobsługowych dystrybutorów oleju napędowego i benzyn (System Diesel Service – SDS) i Handel B2B.

Udostępnij